روش های عارف ربیعیان در مدیریت زمان ( بخش سوم )

در مقالات در 1 آگوست 2021

روش های عارف ربیعیان در مدیریت زمان ( بخش سوم )

استرس خود را مدیریت کنید

استرس اغلب وقتی اتفاق می افتد که ما نسبت به وقت و انرژی ای که داریم ، کارهای زیادی برای انجام دادن داریم و نتیجه آن این است که بدن ما احساس خستگی کرده و از بهره وریمان کاسته می شود . استرس برای افراد به اشکال مختلفی ایجاد می شود اما راه های مفیدی برای مدیریت استرس وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید و در نتیجه مدیریت زمان بهتری نیز داشته باشید .
می توانید برای مقابله با استرس از این راه ها استفاده کنید : ورزش ، مراقبه کردن ، تماس با یک دوست ، انجام سرگرمی های مورد علاقه خود ، گوش دادن به موسیقی و گردش کردن . نکته اصلی این است که متوجه شوید کدام راهکار مدیریت استرس برای شما مناسب است و اگر وقت ندارید می توانید از نفس کشیدن عمیق استفاده کنید .

بر اهمال کاری غلبه کنید

یکی دیگر از مهارت های لازم برای مدیریت زمان ، غلبه بر اهمال کاری است .اهمال کاری یکی از مسائلی است که به شدت بر روی بهره وری افراد اثرگذار است و می تواند باعث اتلاف وقت و انرژی شود و در نتیجه مشکلاتی را در همه ابعاد زندگی ایجاد کند . اگر چه غلبه بر اهمال کاری دشوار است اما می توان با تشخیص دلایل اهمال کاری و انجام کارهای کوچک سرگرم کننده در طول روز بر این مشکل غلبه کرد .

نه گفتن را یاد بگیرید

برای مدیریت وقت خود ، اگر فکر می کنید که کارها و تکالیف شما بسیار سنگین شده است از پذیرش کارهای اضافی خودداری کنید و قبل از قبول کارهای اضافه ، به فهرست تکالیف خود نگاه کنید . بسیاری از مردم نگران این مسئله هستند که ممکن است نه گفتن باعث بشود آن ها خودخواه به نظر برسند اما حقیقت این است که مهارت نه گفتن یکی از بهترین راه ها برای مراقبت از خود و وقت خود است .


مهندس عارف ربیعیان مدرس برتر شیمی کنکور
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

تماس تلفنی