در پایه دهم تستی بخوانیم یا تشریحی

در مقالات در 21 مارس 2019

در پایه دهم تستی بخوانیم یا تشریحی ؟

در پایه دهم تستی بخوانیم یا تشریحی ؟ اینکه در پایه دهم تستی بخوانیم یا تشریحی، سؤال بسیاری از دانش آموزان است. در واقع دانش آموزان مقطع دهم نه آن‌قدر از لحاظ علمی به پیش رفته‌اند که فقط تستی کار کنند و نه آن‌قدر زمان دارند که فقط تشریحی عمل کنند. بنابراین چیزی که آن ها نیاز دارند، تعادلی منطقی میان حل کردن سؤالات تستی و تشریحی است. اولویت برای دانش آموزان پایه دهم، تشریحی کار کردن است، اما این نکته نباید آن ها را از تست زدن غافل کند. اما راه حل چیست؟

چگونه و چطور در پایه دهم هم تستی بخوانیم هم تشریحی ؟

پاسخ به این سؤال نیاز به صبر و حوصله دانش آموز دارد. زیرا که در این مقطع دانش آموز به تازگی با تست آشنا شده است و هنوز برای یادگیری روش های تست زنی آن‌قدر ها که باید، مهارت ندارد. بنابراین دانش آموزان باید در طول سال تحصیلی تست ها را به روش های تشریحی حل کرده تا بر روی مهارت تسلط بر فرمول ها و راه حل ها کار کرده باشند. در واقع پاسخ به سؤال که در پایه دهم تستی بخوانیم یا تشریحی ؟ در این است که با استفاده از روش های تستی کامل را باید از تابستان بعد از گذراندن پایه دهم شروع کرد. زیرا که در این تابستان دانش آموزان تمامی مطالب کتاب را خوانده و هم اکنون به تمام نکات تسلط دارند. در این مرحله است که دانش آموز باید، با استفاده از بنیه علمی قوی خود به مهارت تست زنی پرداخته و در کنار آن نیز به زمان بندی خود توجه کند. البته توصیه میشود جهت پیشرفت بهتر در این مقوله با یک مشاور همراه باشید تا قدم به قدم با ارائه نکات مفید شمارا به سمت موفقیت سوق دهد.

در پایه دهم تستی بخوانیم یا تشریحی ؟ کدام بیشتر لازم است؟

متأسفانه بسیار دیده شده دانش آموزان به دلیل فشار روانی که از سوی والدین و اطرافیان به آن ها وارد می‌شود، مجبور به شرکت در کلاس های کنکور و تقویتی می شوند. اما والدین باید بدانند که خستگی دانش آموزان بعد از مدرسه و فشار های روانی در کنار داشتن استرس زیاد مانع یادگیری آن ها می شود. توجه به این نکته که داشتن روانی آسوده بسیار مهم‌تر از شرکت در کلاس های مختلف است، باعث موفقیت بیشتر دانش آموزان می شود. لذا در پاسخ به این نکته که در پایه دهم تستی بخوانیم یا تشریحی ؟ باید گفت که اولویت با مطالب تشریحی بوده و سپس برای تسلط بیشتر، چندین تست نمونه را به روش تشریحی حل نمایید. این نکته بهترین کمک را به دانش آموزان می کند که بدانند، تا مطلبی را فرا نگرفته‌اند، نمی‌توانند در آزمون آن موفق شوند. پس در مقطع دهم تا جایی که می توانید مطالب تکمیلی و تمرین داشته باشید و سپس از خود آزمون بگیرید.

اگر میخواهید این مسیر را با سرعت و دقت لازم طی کنید حتما با ما ارتباط بگیرید

موفقیتتون آرزمونه

باور کنید کنکور و درس خوندن اونقدرا هم سخت نیست و اگه راه و روششو بلد باشیم میتونیم بدون خستگی و با نهایت سرعت به سمت هدف حرکت کرد و بهش رسید. اینو مطمئن باشید

 

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی رایگان و بهره مندی از

طرح ویژه نوروزی کنکور آسان است

با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید

تماس تلفنی